Catenda staat op 20 en 21 november op DigiBouw in de Jaarbeurs. Tijdens deze opvolger van de BIM-praktijkdag presenteert Catenda op stand C036 zijn Catenda Hub, een Open Common Data Environment (Open CDE).
Zo’n Open CDE is een virtuele plaats waar alle informatie over een bepaald project wordt verzameld, bijgehouden en beheerd. Ook is het de plek van waaruit deze wordt beschikbaar gesteld onder alle relevante betrokken partijen. Het kan hierbij gaan over grafische modellen en documenten, maar ook over niet-grafische gegevens. Met open standaarden stroomlijn je het werk, zorg je voor een optimale inzet van BIM, voorkom je spraakverwarring, wissel je data soepel uit en vind je projectinformatie gemakkelijk terug.
Usecase JaJo
Met Catenda Hub hebben niet-BIM-gebruikers direct en eenvoudig online toegang tot hun project. “Door de toegankelijkheid en het gebruiksgemak kunnen niet alleen mensen zoals ik ernaar kijken, maar kunnen ook onze klanten ermee werken”, legt Daan Arts van JaJo uit. De belangrijkste criteria voor hun succesvolle keuze waren openheid en mensen. “We zijn op zoek naar een bedrijf dat dezelfde visie heeft als wij: open zijn, open standaarden gebruiken, open zijn in het algemeen.” Na 3 jaar implementeren en meer dan 100 projecten, is de geleerde les: “Hou het simpel. Dit brengt ons terug bij onze visie ‘We creëren tevreden gebruikers’, door hun processen niet te veranderen en door hen gebruiksvriendelijke tools te geven, zodat ze vandaag een voordeel hebben”, legt Daan uit.
Het feit dat Catenda Hub logische manieren van werken heeft, helpt bij het implementeren van Catenda Hub in projecten omdat het platform zich richt op de basis. Daardoor is de gemiddelde implementatietijd van Catena Hub van het eerste project bij een nieuwe klant slechts 4 uur. Het is ook belangrijk dat iedereen het kan gebruiken. Het maakt niet uit van welk bedrijf de klanten zijn, ze kunnen met één druk op een knop laten zien hoe hun toekomstige gebouw of infra project eruit zal zien. In Catenda Hub (voorheen Bimsync) kun je modellen, pointclouds, documenten, en topics bekijken. En ze zijn allemaal met elkaar verbonden. Hierdoor kunnen onder andere topics worden aangemaakt op zowel documenten, pointclouds als modellen. Ook kunnen documenten weer worden gekoppeld aan een 3D-object.
Tickets DigiBouw
Tickets voor DigiBouw zijn hier te bestellen. Je vindt Catenda op stand C036.
